Skip to content

Warto mieć wymówkę na wszystko

Posted in Zdrowie

Od jakiegoś czasu zastanawiam się skąd w ludziach taka destrukcyjna wola. Każdy wie, ze palenie papierosów szkodzi, ale i tak machnie na to ręką. A później płacze, że rak płuc… dlaczego łatwiej jest zignorować coś, co ma negatywne dla nas skutki, niż zastanowić się chwilę i zrobić sobie przysługę, dbając o siebie i rezygnując ze złych nawyków? To samo tyczy się przekonywania samego siebie… planujesz zacząć uprawiać sport, ale jak przyjdzie pora żeby wyjść na siłownie to nagle znajdziesz tysiąc wymówek żeby tego nie zrobić.. włączając w to „bo jeszcze mi zaszkodzi”.

Jesteśmy w stanie uwierzyć w każdą bzdurę,

byle by była dla nas wygodna. Jest cała masa negatywnych skutków picia alkoholu, ale to nikogo nie interesuje. Za to każdy będzie powtarzał w kółko, że czerwone wino zawiera resweratrol (tak samo jak owoce) i że piwo jest dobre na nerki.

Weźmy też dla przykładu przypadek szczepionek i autyzmu. W 1998 r. Dr Andrew Wakefield opublikował badania, w których wykazał, że szczepionki powodują autyzm u dzieci. Mimo, że były to rzetelne badania to wszyscy podchodzili sceptycznie do tego. Ale jak tylko ogłosił, że sfałszował wyniki, to już ok. Wszyscy tylko powtarzają, że facet skłamał. Ale czy na pewno? Takie badania mogły pozbawić przemysł farmaceutyczny grubych milionów. Nie wydaje wam się bardziej prawdopodobne, że ktoś mu zapłacił za wycofanie się z tymi wynikami?

Zawsze sceptycznie podchodzimy do prawdy,

ale wierzymy w każde kłamstwo, bo tak wygodniej. Wolimy „leczyć” raka i inne choroby przewlekle farmaceutykami, które w najlepszym wypadku nie pogorszą naszego stanu. Jedynym ich celem jest utrzymanie nas w chorobie, bo nie słyszałam jeszcze, żeby kogoś wyleczyły leki „na cholesterol”. Jak ktoś zacznie je brać, to już bierze do końca życia, a ktoś inny na tym zarabia 😉 To samo z tarczycą, cukrzycą, astmą i całą masą innych schorzeń. Za to na informację o naturalnych metodach leczenia, o uzupełnieniu substancji odżywczych i regeneracji organizmu, słyszę komentarze „no nie wiem, to jakieś bzdury”. Szkoda tylko, ze te właśnie bzdury ludzi leczą. Jakimś cudem przez stulecia ludzie leczyli się ziołami, a teraz nagle tylko chemia. Czy naprawdę wierzycie w to, ze substancje chemiczne produkowane syntetycznie są tym czego organizm ludzki potrzebuje? Przez wieki żyliśmy bez tego, a teraz już się nie da?

Ludzie szukają wymówek na dosłownie wszystko. Tylko i wyłącznie dla wygody. Nikt się nie interesuje nawet własnym zdrowiem. Dlaczego jesz przetworzoną żywność i tony cukru? Dlaczego nie ruszysz się z kanapy? Bo Ci się nie chce? Ale narzekać, że tu boli i tam boli to Ci się chce? Obwiniać wszystkich dookoła za własne nieszczęście też?

Obudź się w końcu i weź życie we własne ręce.

Każdy jest odpowiedzialny tylko i wyłącznie za siebie. Nie lekarz, nie państwo, nie mąż czy żona. Nikt się o Ciebie nie zatroszczy. Ty sam jesteś odpowiedzialny za to, jakie życie wiedziesz.

Możesz żyć w zdrowiu i szczęściu, jeśli tylko chcesz! Nie czekaj już dłużej!

 

Pozdrawiam,

Magdalena

2 komentarze

 1. Oj tak 😀 to samo mam jak idę na zumbę, wiem, że będzie fajnie ale i tak zbieram się godzinami i nie chce wyjść mi się na ten mróz 🙂

  smakprojektu

  Styczeń 10, 2017
  |Reply
  • Naturalnie przez życie
   Naturalnie przez życie

   No tak jest 😀 Ja w takich momentach nie rozmyślam czy mi się chce czy nie, tylko robię co mam zrobić 🙂

   Styczeń 10, 2017
   |Reply

Dodaj komentarz

Translate »
%d bloggers like this: